Türkiye Cumhuriyeti Seçimini Çoktan Yaptı
Kategori: Siyaset  |  Okunma: 2466  |  Puan: Henüz oy verilmedi  |  28 Nisan 2007
 
 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ SEÇİMİNİ ÇOKTAN YAPTI

 

            Mevcut devletler içerisinde yapısı, geleneği, konumu gereği Türkiye Devleti büyük bir orjinallik taşımaktadır. Türkiye yaklaşık 900 yıldır bir dünya devletidir. Dünya devleti olmak bizim hücrelerimize, genetiğimize yerleşmiştir. Devletlerimizin ve devletimizin en birinci önceliği dünya ölçeğinde siyaset üretmek ve strateji belirlemektir. İç siyasetimizde yaşanan tüm olaylar da bu stratejiye yönelik hamlelerden ibarettir. Bu ülkenin stratejisinin farkında olmadan kısa vadeli hesap yapanlar büyük bir yanılgıya düşerler. Yapılan bu kısa vadeli hesaplar, devletin büyük stratejisine giden yolda taktiksel açıdan kullanılabilir; sadece kullanılabilir ve bir süre sonra…

            Dünyanın gideceği istikameti iyi okumuş bir Devletimiz var şükürler olsun. Zaman zaman halk ile Devlet arasında bir anlaşmazlık ve çatışma varmış gibi gözükebilir ancak uzun vadede bunun böyle olmadığını hepimiz yaşayacak ve göreceğiz; tıpkı geçmişte yaşayıp da gördüğümüz gibi.

            Türkiye, dünyanın gidiş istikametini iyi okumuş ve yeniden şekillenen dünyada kendisine uygun yer edinmek için çalışmalarına hız vermiştir. Kendisine uygun gördüğü yer sıradan bir yer değil; dünyanın en büyük ikinci gücü olma makamıdır. Siyasî partileri ve tüm kurumları ile birlikte hedefe doğru adım adım ilerlerken; sıra büyük adımlara gelmiştir.

            Önümüzdeki 3 ay bu büyük adımın atılacağı günlerdir. İçeride hükumet ve askeri ile uyum içerisinde güçlü bir iktidar; muhalefeti tek partiye indirgenmiş bir Meclis,  bölgesinde ciddiye alınan, saygı duyulan ve etken bir yönetim dizayn edilmek üzeredir. Bugünlerde yaşadığımız karmaşa; kaostan güçlü bir düzen yaratma operasyonudur. Kaos ortamında mağdur görünenler ve galip sayılanlar, geleceği okumak açısından yanıltıcıdır.   Devletimizin genetik şifrelerini çözümleyememiş insanlar bu ülkenin yol haritasını asla ve asla iyi okuyamazlar. Bu yanılgı içerisinde de günlük politikalar üretirler ve kaos ortamının galipleri sandıklarımız bir süre sonra yok olur giderler. Kaos ortamının kısa vadeli galiplerinin bir kısmına, rolünü iyi oynadığı için, mutlaka ve mutlaka karanlık odalarda madalyaları da takılacaktır.

            Bu ülke kesinlikle ve kesinlikle vatanı ve milleti ile bölünmez bir bütün aynı zamanda dünya siyasetinin başrol oyuncusudur. Yaklaşık 200 yıldır devam eden bu filimde, gerçek başrol oyuncusu at sırtında dünya arenasına girmek üzeredir. Atıyla dörtnala yamaçtan aşağı inen Türkiye Cumhuriyeti Devletidir.

            Bazıları için anlaşılmaz gelecek bu giriş yazımdan sonra vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Yaşanan bu kaos ortamı geçicidir. Geçici olan bu kaos ortamı turnusol kâğıdı vazifesi görecek ve sizin seçiminizi kolaylaştıracaktır. Kimseye kin gütmeden, devletin saygınlığına zarar verecek davranışlardan kaçınarak, ordu-millet kavgasına itilmeden sadece ve sadece bu kaos ortamını iyi izleyin; seçiminiz Devletimizin seçimi olacaktır. Bu kaos ortamının çatışır gibi görünen tarafları, sizin seçiminizle birlikte el ele tutuşarak büyük adımlar atacaktır.

            Kaostan yeni bir düzen yaratmak için seçmenler aydınlatılmaktadır; şimdi sıra seçmenlerde. Türkiye Cumhuriyeti seçimini çoktan yaptı; sıra sizde.

                                                                                     Av.Mustafa Özdemir


Bu Yazıyı Oylayın: 

Yorumlar
Fikret ASLAN [ 30 Nisan 2007 04:59:27 ]
Bu Kaos ortamından Türkiyemin güzel insanları çok büyük kazançlar elde etmiştir ve seçim zamanı rengi belli olmayan seçmenlere önü açık bir yol görünmüştür... Ama önünü tıkayan ve siyaset sahnesinden kendisini silen bir liderin peşinden giden ben ve benim gibi milyonlarca insan hayal kırıklığına uğramış olmakla birlikte peşine düştüğü Lidere oy isteyen ve Hacı Annesine Hacı Babasına İllaki benim Liderime oy ver diye onları ikna eden ben ve benim gibi insanlar artık Hacı Annesinin ve Hacı Babasının yüzüne bakamaz hale gelmiştir... Çünkü O Lider ben ve benim gibi insanların yüzünü A?AR'tacağına yüzünü karartmıştır. Bir Devin çöküşünü üzüntüyle izlemekteyiz, artık yüzümüzü A?ar'tacak başka bir lidere ihtiyacımızın olduğunu düşünüyor ve DARBE ŞAKŞAKCILARINI nefretle kınıyorum. Fikret ASLAN-İZMİR

Diğer Sayfalar: 1. 

Yorum Yazın
İsim:


E-Posta:


Mesaj:
       
       
       
       
Kalın | İtalik
Altçizgili | Link